С нами можно связаться:

+38 (044) 228-32-54

с. Софиевская Борщаговка,
ул. Волошкова 28А
office@osobnyak.com.ua

Водовідведення біля оселі: як і навіщо?

При благоустрої прилеглої до котеджу території необхідно подумати про те, щоб зберегти його цілісність та уберегти від руйнівної дії рясних дощів і високих ґрунтових вод. Навіть якщо Ваш будинок стоїть на ґрунті з прекрасними дренуючими властивостями, сильний паводок і талі води можуть призвести до утворення «стоячих калюж» і невеликого підтоплення фундаменту і підвалів. Ця проблема вирішується за допомогою влаштування зливової каналізації або, якщо висловлюватися професійно, системи поверхневого водовідводу, через який установлені водозбірники (дощоприймачі, канали, лотки, піддони і таке інше) збирають і відводять воду за межі ділянки.

Лінійний водовідвід є ідеальним способом збору зливових вод, тому що він має низку переваг. Це приємний зовнішній вигляд, як елемент архітектурного дизайну території, мінімальні витрати на земляні роботи і подальше обслуговування, забезпечення великої площі водозбору, а також формування пласких схилів, що виключають появу калюж від осідання ґрунту. І, нарешті, канали схильні до самоочищення. Точковий водовідвід, основним елементом якого є дощоприймачі, звичайно слугує для збору води із водостічних труб, поливальних кранів і т. п. Як правило, вони оснащені фільтрами для очищення стоків від сміття і вбудованими сифонами. Пряме підключення водостічних труб до дощоприймачів здійснюється за допомогою спеціальної надставки, зверху одягаються ґрати, які можуть бути виконані як із чавуну, так і з нержавіючої або оцинкованої сталі.

Чим саме слід керуватися при виборі такої системи?

По-перше, пропускна здатність – об’єм рідини, яку лінійний водовідвід може прийняти і відвести протягом даного періоду часу (ширина і довжина водозбірної території, інтенсивність опадів, тип дорожнього покриття, розмір і розташування випуску).

По-друге, область застосування. Необхідно враховувати клас навантаження – вплив на канал і ґрати внаслідок руху транспортних засобів або пішоходів.

І, нарешті, найважливіший фактор – це ефективність, надійність і довговічність системи. На сьогоднішній день на ринку України представлено системи різних виробників, як закордонних, так і вітчизняних.

Але далеко не кожна система володіє такими якостями. Канали можуть засмічуватися і руйнуватися, ґрати – провалюватися, і в результаті ви отримаєте усього лише зіпсований пейзаж біля Вашого будинку і все ті ж самі стоячі калюжі.

На сьогоднішній момент є дуже ефективними ситеми з полімербетону. Перша продукція водовідводу з полімербетону, запущена у виробництво в кінці 60-х років минулого століття, використовується і по сьогоднішній день і не виявляє ні однієї ознаки пошкодження.

Полімербетон – це сполука високої міцності з мінеральними наповнювачами із граніту та кварцу на епоксидній основі. Основу полімербетону складають натуральні мінерали: кварц, базальт і граніт. Характерний склад матеріалів і сучасні технології забезпечують полімербетону його переважні характеристики, зокрема такі, як міцність на розтяг при згині, міцність на стиск, водонепроникність, хімічна стійкість та інші. Він вдвічі легший і міцніший за традиційний бетон. Спеціально для коттеджного будівництва компанії розробляють системи, які складаються із каналів з ґратами із чавуну, оцинкованої або неіржавіючої сталі.

Система також комплектується піскоуловлювачами та дощоприймачами. Існує також варіант системи водовідводу, виконаної з пластика, який також має низку переваг: економічність, просте і швидке установлення, невелика вага, самоочищення.

Продумане оптимальне рішення для підвальних приміщень - світлові приямки для підвальних вікон . Ця міцна і легка конструкція із поліпропілену, що пропускає денне світло в підвальне приміщення, а також має можливість підключення до каналізації. Приямок забезпечено металевими ґратами з протизламним елементом і підходить навіть для переїзду легковим автомобілем.

актуальная статья

Пасивний будинок

Після світової енергетичної кризи 1974 року у світовій будівельній і архітектурній практиці величезна увага приділяється економії паливно-енергетичних ресурсів, які витрачаються на теплопостачання будівель. При сучасних темпах використання природних джерел енергії (нафти, газу та вугілля), вони можуть закінчитися вже у найближчі 50 років. Безупинне зростання цін на викопні види палива змушує шукати альтернативні, більш дешеві та відновлювані джерела енергії.

продолжение