С нами можно связаться:

+38 (044) 228-32-54

с. Софиевская Борщаговка,
ул. Волошкова 28А
office@osobnyak.com.ua

Автономні каналізації

... тому що вода - це життя... Вже понад 20 років у високорозвинених країнах для утилізації господарсько-побутових стічних вод на зміну вигрібним ямам і септикам прийшли локальні очисні споруди (ЛОС), які поряд з розповсюдженими системами автономного опалення, водопостачання та енергопостачання представляють автономну каналізацію.

Звісно, автономні системи каналізації мають місце в тому випадку, коли підключення до централізованої мережі водовідведення або неможливо з технічних умов, або веде до істотних фінансових витрат. Локальні очисні споруди одержали найбільш широке поширення для каналізування котеджів та інших житлових об’єктів.

Локальні очисні споруди, функціонують за тим же принципом, що й всі міські очисні споруди у світі. Цей принцип заснований на біологічному очищені стічних вод. Воно полягає в тому, що певний набір мікроорганізмів (активний мул) поглинає розчинні органічні забруднення, які присутні в стічних водах. У процесі такої біологічної реакції відбувається розкладання шкідливих і забруднюючих речовин. Стічна рідина очищається до рівня, що дозволяє скидати очищену воду в ґрунт або у водойму без нанесення шкоди навколишньому середовищу і людині.

В очисних спорудах з використанням цієї технології немає необхідності в застосуванні септика, а для нормальної роботи в зимовий час не потрібен її обігрів. При експлуатації установки не використовуються жодні хімічні речовини. Для нормальної роботи системи потрібен лише компресор, що подає повітря в аераційні елементи й одночасно забезпечує рециркуляцію активного мулу. Ефективність очищення становить 90-98%.

Обладнання для очищення стічних вод мають низку вагомих переваг:

1. Простота та компактність обладнання. Малі розміри максимально скорочують площу забудови та роблять устаткування універсальним. Так, для встановлення очисної споруди для котеджу необхідно лише 4 м2, а для комплексу продуктивністю 12 м3 стоків на добу необхідно приблизно 25 м2 земельної площі.

2. Мінімальні витрати на будівництво та експлуатацію. Монтаж в порівнянні з іншими системами не потребує залізобетонних конструкцій, в т.ч. залізобетонних кілець. Корпус очисної споруди самонесучий, має високу міцність і невелику вагу, що дозволяє встановлювати ЛОС безпосередньо в ґрунт без залучення будівельної техніки. В результаті, значно зменшується вартість будівельних робіт. Експлуатаційні витрати полягають в затратах на електроенергію (для звичайного будинку на 6-8 чоловік лише 50 Вт/годину), та вивіз надлишкового мулу 1-2 рази на рік. Застосування дозволяє повністю відмовитись від вивозу нечистот асенізаційною машиною.

3. Надійність. Устаткування і його компоненти виготовлені з високоякісного поліпропілену та нержавіючої сталі, що забезпечує високий строк експлуатації (понад 50 років). Компанія-виробник гарантує належну роботу очисних споруд як при дуже низьких температурах до -30 0C, так і при високих до +40 0C.

4. Повне виключення неприємного запаху. Одною з ключових відмінностей застосування технології Локальні очисні споруди є той факт, що в них не виробляється первинний мул, а використання аеробного принципу очищення виключає гнильні процеси, які є джерелом неприємних запахів.

5. Екологічна складова. Очищену воду можна використовувати як технічну: для поливу, скидання у поверхневу водойму або дощову каналізацію з дотриманням діючих екологічних норм.

актуальная статья

Пасивний будинок

Після світової енергетичної кризи 1974 року у світовій будівельній і архітектурній практиці величезна увага приділяється економії паливно-енергетичних ресурсів, які витрачаються на теплопостачання будівель. При сучасних темпах використання природних джерел енергії (нафти, газу та вугілля), вони можуть закінчитися вже у найближчі 50 років. Безупинне зростання цін на викопні види палива змушує шукати альтернативні, більш дешеві та відновлювані джерела енергії.

продолжение