С нами можно связаться:

+38 (044) 228-32-54

с. Софиевская Борщаговка,
ул. Волошкова 28А
office@osobnyak.com.ua

Полімерцементи - універсальні матеріали для гідроізоляції

При проведенні будівельних робіт рано чи пізно перед нами постає проблема гідроізоляції.

А об’єм робіт із захисту споруди від дії води — це мало не третина від загального об’єму всіх будівельних робіт. Саме тому гідроізоляція вимагає дуже серйозного підходу до себе. Від якості проведення робіт і якості використаних матеріалів залежить строк експлуатації споруди та комфортність проживання в ній. І майже кожному з нас доводилось стикатися з наслідками, що виникли в результаті недбалого проведення гідроізоляційних робіт. Це, наприклад, вода в підвалі чи погребі або сирі кутки в наших квартирах, які з часом ще й вкриваються грибком. Від усіх цих проблем вас може врятувати якісна гідроізоляція.

На сучасному ринку будівельних матеріалів України присутні всі види матеріал ів для гідроізоляції. Це, наприклад, гідроізоляційні матеріали на основі бітуму — рідкі мембрани та рулонна ізоляція; матеріали на основі поліуретану та акрилу, гідрофобізуючі добавки до цементних розчинів, прозорі гідрофобізатори для фасадів, полімерцементні суміші і т.д. Перелік матеріалів, що застосовуються для гідроізоляційних робіт, дуже довгий, що і може поставити людину, яка не має спеціальної освіти, у глухий кут при виборі потрібного матеріалу.

Ми хочемо зупинитись на полімерцементних сумішах, оскільки вони є найбільш універсальними та прогресивними гідро-ізоляційними матеріалами на даний час. Застосовується вона таким чином: сухий розчин розмішується з водою до потрібної густини й за допомогою щітки наноситься на вологий бетон. Активні частинки, що входять до складу суміші, вступають у реакцію з водою, яка міститься в порах і мікротріщинах бетону й проникають в середину, утворюючи перепону на шляху води, кристалізуючись у тілі бетону. Матеріал проникає в товщу бетону на глибину до 75 см. При цьому не створюється перешкод на шляху повітря, тобто бетон «дихає». Глибина проникнення залежить від ступеня вологості бетону. Застосовується на чистому або вкритому штукатуркою бетоні для гідроізоляції підвалів, фундаментів, штучних водойм, дренажних каналів, каналізацій, басейнів, ванних кімнат і кухонь, міжповерхових перекриттів, мостів, віадуків і скульптурних пам’ятників. Застосовується як з боку дії води, так і з протилежної.

Витрати матеріалу при нанесенні в два шари складають 2–3 кг/м2.

До складу матеріалу входять полімери, які роблять його еластичним і стійким до механічних пошкоджень. Застосовується з боку дії води (позитивна ізоляція) для гідроізоляції таких обєктів: чистий бетон чи брикетні кладки, вкриті штукатуркою, ємкості для води, покрівлі-тераси, басейни, підземні водоканали, ванні кімнати, пішохідні доріжки, мости, віадуки та скульптурні пам’ятники. Матеріал застосовується в два шари, між якими прокладається сітка для штукатурки. Другий шар матеріалу наноситься до повного висихання першого. Витрати складають 2–3 кг/м2 на два шари. Поверхня залишається дихаючою. Для приготування суміші рідкий компонент змішується з порошковим і добре перемішується «міксером». Після висихання і кристалізації утворює на поверхні еластичну, гідроізоляційну мембрану, яка витримує тиск до 30 N на мм2.

Категорично заборонено застосовувати для розведення воду.

Таким чином, застосовуючи дані матеріали, можна вирішити багато завдань гідроізоляції, але в той же час не варто забувати, що деякі роботи потребують спеціальних і більш спеціалізованих гідроізоляційних розчинів.

актуальная статья

Пасивний будинок

Після світової енергетичної кризи 1974 року у світовій будівельній і архітектурній практиці величезна увага приділяється економії паливно-енергетичних ресурсів, які витрачаються на теплопостачання будівель. При сучасних темпах використання природних джерел енергії (нафти, газу та вугілля), вони можуть закінчитися вже у найближчі 50 років. Безупинне зростання цін на викопні види палива змушує шукати альтернативні, більш дешеві та відновлювані джерела енергії.

продолжение