С нами можно связаться:

+38 (044) 228-32-54

с. Софиевская Борщаговка,
ул. Волошкова 28А
office@osobnyak.com.ua

Світ покрівельних матеріалів

Ніщо так не тішить серце і не радує душу, як проект власного будинку, що захистить від негоди та надасть притулок від життєвих негараздів. Але мало звести стіни, створити вишуканий інтер’єр – необхідно створити надійний дах.

Сьогодні дуже важко визначитись серед розмаїття покрівельних матеріалів та систем. Бо кожен матеріал чи система мають як свої переваги, так і недоліки, та й ціна відіграє значну роль при виборі забудовником. Не останнє слово у виборі покрівельного матеріалу належить традиціям. Саме традиції забудованого середовища визначають не тільки матеріал, а й форму покрівлі. Роль покрівлі як частини будинку, що надає йому завершеності, надзвичайно важлива в архітектурі будь-якої будівлі. Саме покрівля надає особливу виразність, індивідуальність та витонченість споруді. Не менш важливими елементами сучасної покрівлі є стандартні комплектуючі для будь-якого типу даху: кріплення, складові вентиляції, водостоки, елементи фронтону і т.і. Надійність житлового проекту дома залежить від його фундаменту, а комфорт людей, що будуть в ньому жити, – від якості покрівельного матеріалу. Сучасний світ будівництва сьогодні пропонує широкий асортимент матеріалів для облаштування покрівлі. У пропозиціях компаній є керамічна та мідна покрівля, допоміжні матеріали та системи кріплення, що задовольнять потреби і замовників, і будівельників.

Основні типи покрівель для проекта дома

Сталеві покрівлі:

– пласкі (чи з невеликими ребрами жорсткості) покриття з листової чи рулонної сталі, виконані за фальцевою технологією;

– покриття з профільованого листа і його різновидів, які імітують черепицю (металочерепиця);

– окрему групу становлять покрівлі з кольорових металів.

Фальцева покрiвля

Фальцева покрівля – це покриття, виконане з листової або рулонної оцинкованої сталі, міді, покритої з обох боків спеціальним лаком. Зовнішня сторона металу захищена шаром поліестера або пластизолу. Свою назву такі покрівельні системи отримали через тип з’єднання окремих елементів покриття (фальців). Фальцеві шви розділяють на лежачі, стоячі, одинарні і подвійні. Найбільш надійний шов для фальцевої покрівлі – подвійний стоячий фальц, що значно покращує характеристики водонепроникності. Застосування жорсткої фальцевої покрівлі при ремонті, реконструкції дахів з малим ухилом гарантовано і надовго позбавляє власників від проблем.

Для проекту дома з дахом з ухилом 0-2,5% вироблені наступні вимоги до покрівельного покриття:

• висока механічна міцність швів покриття;

• висока герметичність швів, їх здатність утримувати воду під надмірним тиском;

• відсутність виступаючих поперечних швів, що перешкоджають нормальному водовідведенню;

• підвищена твердість поверхні покриття.

З урахуванням усіх вищевикладених вимог фальцева покрівля – найзручніша. Для таких покрівель створено спеціальний покрівельний профіль, що характеризується наступними обов’язковими властивостями:

– підвищена густина швів;

– відсутність поперечних стиків;

– висока корозійна стійкість покриття;

– висока механічна міцність покриття.

Покриття з профiльованого листа

Профільовані (гофровані) листи або, як їх ще називають – профнастил, виробляють з оцинкованої сталі як з полімерним покриттям, так і без нього. Хвилі на листах можуть бути високими і низькими, мати трапецієподібну, синусоподібну або заокруглену форму. Як покрівельний матеріал профільовані листи найчастіше використовують на проектах дома великої площі у промисловому і громадському будівництвах. Хоча тепер, у зв’язку із застосуванням сталі з полімерним покриттям, що надає листам більшої декоративності, останні все частіше застосовують в індивідуальному та малоповерховому будівництві (котеджі, невеликі магазини та ін.). Різновидами профільованих листів є різні поперечно гнуті та аркові профілі. Вони значно розширюють можливості архітекторів, дозволяють створювати криволінійні вироби для оформлення кутів стін, карнизів, дахів.

Ще одним видом металевого «капелюшка» для даху проекту дома є цільнолистова металочерепиця (різновид профільованого сталевого оцинкованого листа з полімерним покриттям). Цей вид покрівельних матеріалів завойовує все більше прихильників. Сучасна металочерепиця, що постачається на український ринок покрівельних матеріалів, відрізняється розмірами, кольором та видом полімерного покриття. До основних переваг металочерепиці належать: невелика вага, простота монтажу, широка кольорова гама, тривалий термін експлуатації, екологічна безпека і прийнятна ціна.

Ще один вид покрівельних матеріалів – мідь. В основі феноменальної тривалості життя мідного даху – висока хімічна стійкість металу. Покриваючись під впливом атмосферних явищ тонким і міцним шаром окису-патини, він служить мінімум 100-150 років. Мідь чудово піддається зварюванню, що робить ремонт покриття простим і надійним. Зауважте, що наявність механічних пошкоджень не вимагатиме заміни цілого листа чи смуги, – достатньо лише вирізати мідну латку і заварити (або навіть запаяти) шви.

актуальная статья

Пасивний будинок

Після світової енергетичної кризи 1974 року у світовій будівельній і архітектурній практиці величезна увага приділяється економії паливно-енергетичних ресурсів, які витрачаються на теплопостачання будівель. При сучасних темпах використання природних джерел енергії (нафти, газу та вугілля), вони можуть закінчитися вже у найближчі 50 років. Безупинне зростання цін на викопні види палива змушує шукати альтернативні, більш дешеві та відновлювані джерела енергії.

продолжение