С нами можно связаться:

+38 (044) 228-32-54

с. Софиевская Борщаговка,
ул. Волошкова 28А
office@osobnyak.com.ua

Синтез функціональності та розкоші

Синергічна покрівля, опалення зі струменем повітря, що контролюється,— все це має певну вартість, але потрібно відзначити позитивний момент: у будинку такого типу, на відміну від багатьох конкурентів, це не приховується.

Важко позбутися упередження, щоб, наприклад, зрозуміти, що принципи економного будівництва обмежують архітектурну свободу проектувальника й замовника. Проте, вже є достатня кількість будинків, які це твердження заперечують. Справляє особливе враження наведений приклад.

Непогане місцезнаходження для нового взірцевого будинку однієї німецької фірми, який вирізняється зі свого оточення в багатьох відношеннях. Йдеться про дерев’яний будинок, в якому ставиться відповідний експеримент і дотримуються програми економії енергії. Варті уваги дерев’яні споруди, шикарне енергоефективне скло, гармонійне поєднання всіх елементів. Будинок є прикладом того, як у легкій зміненій формі втілюється сучасний класичний стиль.

Що ж нового? «Очевидне, існуюче надає твору певної форми,» — цитує місцевий адміністратор китайського філософа Лао Цзи. «Невидима порожнеча надає йому свідомості та суті» — це встановлений девіз.

Можна сховати техніку в підвальному приміщенні, у стінах і на даху.

Інженерно-технічне обладнання

1 - сонячна колекторна споруда з теплим підігріванням; 2 - обладнання, яке пропускає сонячні промені; 3 - скляна покрівля з накладками; 4 - надходження повітря, обмінник теплової енергії землі; 5 - перехресний обмінник тепла; 6 - надходження свіжого повітря; 7 - вихід повітря перехресного обміннику тепла; 8 - вихід використаного повітря; 9 - паровий котел; 10 - автоматичний приплив Пеллет; 11 - Пеллет-обладнання; 12 - повітря, що нагнітається; 13 - труба; 14 - наземне опалення; 15 - центральна споруда для поглинання пилу

Житлові приміщення не повинні перетворюватися на кабіну літака, їх мета — створювати спокійне, затишне життя. Техніка тут дуже різноманітна і багатофункціональна, тому зроблено все, щоб вона споживала мало енергії.

Окремі функції оптимальним чином скоординовані. Це завдання з енергозбереження отримала споруда із газопроводом, який є, у певному розумінні, різновидом центральної опалювальної системи.

Елементи техніки цього будинку спеціально гіпертрофовано. Створено так звану синергічну покрівлю. Під цією назвою потрібно розуміти особливу манеру оздоблення даху. Два ряди по 7 сонячних панелей утворюють 2 петлі від гребеня даху до спуску покрівлі. Між ними знаходиться петля, яка складається з двох сонячних колекторів і скляного елемента з накладками. За допомогою цих накладок можна контролювати кількість світла у приміщенні. Модна тенденція: всі компоненти мають однакову масу, тому можуть використовуватися у схилах покрівлі. На прикладі цього будинку маємо змогу бачити варіанти можливих рішень. Конструкція даху показує, яким чином поєднується корисне з красивим.

Все підлягає зручній формулі: «Будинок поєднує функціональність і розкіш».

Особливістю цієї будівлі є комбінація дерева та скла. Великі прозорі площини відкривають зовнішні краєвиди, залучаючи навколишню природу до будинку. У зимовий період використовується тепло сонячних променів, які потрапляють у ньго крізь вікна, а влітку велике покриття даху дозволяє захистити від небажаного тепла. Такі «прозорі» споруди дають можливість спостерігати за життям мешканців. На першому поверсі знаходяться передпокій і кабінет. Темні фахверкові балки беруть на себе статичну функцію стін, які можуть бути розділені за допомогою перегородок. У певних умовах будівництва це пов’язано з низькими затратами.

Особливістю цього проекту є те, що в його виконанні було використано сучасні будівельні біологічні знання. Заявлено, що весь лак для дерева, який застосовували тут, відповідає нормам безпеки, як для дитячих іграшок.

актуальная статья

Пасивний будинок

Після світової енергетичної кризи 1974 року у світовій будівельній і архітектурній практиці величезна увага приділяється економії паливно-енергетичних ресурсів, які витрачаються на теплопостачання будівель. При сучасних темпах використання природних джерел енергії (нафти, газу та вугілля), вони можуть закінчитися вже у найближчі 50 років. Безупинне зростання цін на викопні види палива змушує шукати альтернативні, більш дешеві та відновлювані джерела енергії.

продолжение