С нами можно связаться:

+38 (044) 228-32-54

с. Софиевская Борщаговка,
ул. Волошкова 28А
office@osobnyak.com.ua

Високоякісні композиції зі скла та дерева

На прикладі Германії

Ірраціональність архітектури скляних фахверкових будинків заворожує.

Спочатку здається, що це тільки вправа чи футуристичний проект. Але це не так.

Такі будинки тиражуються по всій Німеччині. Фірм, які споруджують у цьому стилі, стає більше, і всі вони досягають успіху. Отже, на їх продукцію існує стійкий попит. Зрозуміло, що для масового відтворення такого класу споруд потрібно мати дуже технологічно розвинену економіку. Проте, цього замало. Найважливою складовою є менталітет сучасного мешканця Німеччини, що базується на звичному для ряда поколінь стані безпеки та добробуту.

Будівництво з використанням скла належить до досконалого типу споруди. Фахверковий будинок зі скла оптимально підходить до наведених на сторінці прикладів спорудження будинків зі стрімким звисом: такі конструкції відволікають зацікавлені погляди сторонніх та одночасно дозволяють зберегти зв’язок мешканців із природою.

Мистецтво будування на основі дерева та скла було гармонійно поєднане у незалежну та незмінну загальну систему. Такий прозорий стиль будови знаходить відголос у чіткій структурі основних форм, завдяки чому встановлюється досить переконливий на практиці затишок для сім’ї та інших мешканців будинку. Тут важко розрізнити сильні й слабкі сторони. В цих будинках забезпечено своєрідний комфорт завдяки єдності конструкції зі скла та прекрасній можливості зв’язку із природою. Тут ніщо не повинне бути вузьким і стислим, саме завдяки цьому створено необхідний вільний простір для пересування та можливість огляду навколишнього середовища. А про те, де буде розташовано сферу для особистого та інтимного життя, потурбувалися автори, влаштовуючи дюжину непрозорих стін захисту та необхідного поділу простору.

Окремі деталі й певні кімнати мають такий же солідний вигляд, як весь будинок. Великий центральний простір веде до просторої та добре провітрюваної житлової кімнати. Тут все продумано, про це свідчить приклад бару зі зручною буфетною стійкою. Обов’язково влаштовується камін, який одночасно є прикрасою та обігрівачем.

На те, що в цих будинках потреби мешканців стоять на першому місці, вказує спеціальне приміщення в напівпідвальному поверсі з кімнатою для хоббі та фітнесу. Тут також знаходяться сауна та кімната відпочинку. Два наступних великих приміщення — інженерно-технічні; вони призначені для пристроїв, які використовують для обігрівання. Під покрівлею також є обладнання для вентиляції.

Цікавий вигляд, повний витонченості, представляють проекти з класичної серії фахверкових будинків, які можна побачити як зразки будівель у різних демонстраційних селищах Німеччини — це унікальні композиції зі скла. Висока грація споруд, які наскрізь пройняті світлом і одночасно мають ефектні тіньові відтінки, знаходить своє продовження у внутрішньому оздобленні будинків, де домінують приміщення, просторово об’єднані в єдине ціле. Різноманітного виду численні елементи створюють елегантний балкон, який, починаючись у внутрішньому приміщенні, виходить на фасад на рівні мансарди.

На першому поверсі розташовано розкішне житло із відкритим каміном.

Особливою прикрасою будинків є кімната для гостей, де знаходяться, наче вироблені зі скла, басейни, що ніби запрошують зануритися в озеро з квітами, яке розміщено ззовні. Як єдине ціле представлені на першому поверсі ванна кімната, гардеробні та спальня батьків. Галерея зсередини обладнана як солідна бібліотека, що обмежена склом, а також межується з вільним простором їдальні.

актуальная статья

Пасивний будинок

Після світової енергетичної кризи 1974 року у світовій будівельній і архітектурній практиці величезна увага приділяється економії паливно-енергетичних ресурсів, які витрачаються на теплопостачання будівель. При сучасних темпах використання природних джерел енергії (нафти, газу та вугілля), вони можуть закінчитися вже у найближчі 50 років. Безупинне зростання цін на викопні види палива змушує шукати альтернативні, більш дешеві та відновлювані джерела енергії.

продолжение