С нами можно связаться:

+38 (044) 228-32-54

с. Софиевская Борщаговка,
ул. Волошкова 28А
office@osobnyak.com.ua

Новий будинок за межами міста у старих традиціях

Продовження теми фахверкових будинків

У горбистій частині узбережжя Балтійського моря зруйнований маєток підкорив серця архітекторів. Коли з’ясувалося, що будівля вже не може встояти, північно-німецькі архітектори зважилися побудувати заміський будинок у старих традиціях.

Клінкер і дерево

За зразком вони вирішили побудувати будинок із застосуванням клінкеру — міцної обличкувальної цегли. Виходячи з поставленої задачі, фронтони виконали із використанням фахверкової конструкції, яку викладено червоним клінкером. Відповідно до місцевої північної традиції зроблено контрастне виділення пофарбованих у білий колір елементів фахверкової конструкції, вікон і дверей на фоні густо-червоного клінкеру.

Місце для сімейного життя

1 - кухня; 2 - кабінет; 3 - хол; 4 - загальна кімната; 5 - їдальня; 6 - господарське приміщення

У будинку, який знаходиться в такому природному оточенні, повинно вистачати місця для всієї родини. Так з’явилося велике житлове приміщення (50 м2) з прямим з’єднанням із затишною кухнею. Вікна не тільки дають можливість сонячним променям потрапляти в кімнату, а й відкривають прекрасний краєвид. По-сучасному влаштовані вікна-двері забезпечують прямий вихід на вулицю, наочно демонструючи реалізацію можливостей постійного спілкування мешканців із природою. Під покрівлею особливо затишно: сімейна ванна кімната та сауна забезпечують комфортний відпочинок і розслаблення.

Німецькі архітектори, вправно поєднуючи, як стверджується в професійній літературі, традиції та новаторство, відпрацювали по суті новий напрям у стилістиці сучасного індивідуального житла. Його можна визначити так: суперграфіка «під фахверк». Як свідчить наведений вище приклад, найчастіше таке архітектурне вирішення покликано відреагувати на відповідне містобудівельне або історичне середовище.

актуальная статья

Пасивний будинок

Після світової енергетичної кризи 1974 року у світовій будівельній і архітектурній практиці величезна увага приділяється економії паливно-енергетичних ресурсів, які витрачаються на теплопостачання будівель. При сучасних темпах використання природних джерел енергії (нафти, газу та вугілля), вони можуть закінчитися вже у найближчі 50 років. Безупинне зростання цін на викопні види палива змушує шукати альтернативні, більш дешеві та відновлювані джерела енергії.

продолжение