С нами можно связаться:

+38 (044) 228-32-54

с. Софиевская Борщаговка,
ул. Волошкова 28А
office@osobnyak.com.ua

Usse замок сплячої красуні

Продовження циклу статей присвячених архітектурним пам’яткам північно-західної Франціїї

Задокументована історія цього помістя починається в XV сторіччі, коли сім’я Бюей спорудила замок на місці існуючої фортеці. Жан Бюей, один із головних воєначальників Карла VІІ, а в подальшому його син Антуан, одружений на одній з дочок короля, поетапно розбудовували замок-палац. Інший син Жана Бюея – Шарль, виконуючи заповіт батька, збудував на схід від замку соборну церкву, а далі ним та уже його сином Рене було перебудовано у ренесансному стилі фасади та збудовано західне крило внутрішнього двору.

У 1659 році помістя купив маркіз Бернен де Валенгене. Він, слідуючи тодішній моді, демонтував північне крило замку і розкрив внутрішній двір на річку, а також спорудив тераси, що спускаються по берегу, і розбив на них сади. Замок практично набув нинішньо-го вигляду.

Надалі власники змінювали один одного, аж доки він не дістався графу де Балакас, чиї нащадки володіють ним і на даний час.

Об’ємно-просторова композиція споруди та архітектурне вирішення фасадів свідчать про численні етапи будівництва, перебудов, добудов та прикрас, що продовжувались аж до ХХ сторіччя. Саме через це тут можна бачити риси пізньороманської, ренесансної, пізньо- та псевдоготичної архітектури й архітектури класицизму. Уся ця суміш разом з природним оточенням (високий берег річки та узлісся) надихнули Шарля П’єро на написання славнозвісної «Сплячої красуні». Гуляючи по Шенонському лісі і виходячи до замку, що вкривався вранішнім туманом від річкової вологи, письменник подумки оселив своїх героїв у цьому чарівному замку.

Саме через це власники влаштували в інтер’єрах замку костюмовані композиції-сценки, у тому числі і з героями відомої казки. Казка триває для відвідувачів вічно.

актуальная статья

Пасивний будинок

Після світової енергетичної кризи 1974 року у світовій будівельній і архітектурній практиці величезна увага приділяється економії паливно-енергетичних ресурсів, які витрачаються на теплопостачання будівель. При сучасних темпах використання природних джерел енергії (нафти, газу та вугілля), вони можуть закінчитися вже у найближчі 50 років. Безупинне зростання цін на викопні види палива змушує шукати альтернативні, більш дешеві та відновлювані джерела енергії.

продолжение