С нами можно связаться:

+38 (044) 228-32-54

с. Софиевская Борщаговка,
ул. Волошкова 28А
office@osobnyak.com.ua

Villandry замок-сад

Продовження циклу статей присвячених архітектурним пам’яткам північно-західної Франціїї

VILLANDRY – останній за часом спорудження великий ренесансний замок. Його споруджено з 1532 по 1536 роки коштом Жана Бретона – державного казначея короля Франциска І.

Бретон будував свій замок-палац на фундаментах попереднього феодального замку, що носив ім’я сім’ї Коломб’єр і у різних виглядах існував ще з початку ХХ сторіччя. Власне конфігурація попередньої споруди вплинула на вигляд сучасної, саме через це корпуси-галереї П-подібної споруди різні за довжиною і не паралельні між собою. Типово ренесансну архітектуру відображають: аркади першого поверху, відкриті у внутрішній двір; характерні горизонтальні наскрізні міжповерхові фризи, вертикальні пілястри, що обрамляють однакові вікна, а також люкарни на високому даху з чепурними фронтонами. Тільки галереї бічних крил-корпусів закінчуються не напівкруглими, а прямокутними баштами.

У 1754 році замок став власністю провансальця Маркіза де Кастелана, який частково перебудував нові псевдонатуральні сади у відповідності до романтичних уподобань Жан-Жака Руссо. У такому стані замок купив іспанець за походженням доктор Іоахім Каравало. Цей видатний учений, дід нинішнього власника, зробив блискучу кар’єру вченого на тому, що присвятив себе реставрації замку та його саду у первісному вигляді ХVІ сторіччя.

Особлива цінність садів замку VILLANDRY у тому, що вони репрезентують в єдиному дві традиції – готичну з лікарськими й їстівними травами, що традиційно культивувались у монастирях (абатствах) і феодальних помістях, а також ренесансну – традицію більш архітектонічну, яка стала в ХVІ сторіччі відома французам після військових походів у Італію.

Подібні сади піднімаються вище утилітарних чи декоративних функцій – до рівня поезії і навіть філософії, відображаючи витончену символіку кохання земного та містичного.

Планувально сади Villandry поділено на окремі частини – тематичні сади: Орнаментальний Сад, Сад Веди, Сад Сонця, Аптекарський Сад і Сад-Город. Перший складається з чотирьох газонів, що відображають трагічне, непостійне, ніжне і безрозсудне кохання. Водяний Сад оточено рядами підстрижених кущів у стилі Людовіка XV. Сад Сонце відображає уподобання епохи Ренесансу, а Аптекарський репрезентує ароматичні та лікарські трави. Сад-Город, що, як правило, викликає найбільший інтерес, розбито на дев’ять газонів з геометричним малюнком з приблизно 20 рослин, які культивувались ще у часи Жана Бретона.

Прогулянка цими елітарними садами доповнює внутрішній простір палацу, слугуючи своєрідним переходом від внутрішнього, штучного простору до зовнішнього, нерукотворного оточення. Сади замку Villandry – наочне свідчення високих досягнень епохи Ренесансу у філософії та мистецтві жити.

актуальная статья

Пасивний будинок

Після світової енергетичної кризи 1974 року у світовій будівельній і архітектурній практиці величезна увага приділяється економії паливно-енергетичних ресурсів, які витрачаються на теплопостачання будівель. При сучасних темпах використання природних джерел енергії (нафти, газу та вугілля), вони можуть закінчитися вже у найближчі 50 років. Безупинне зростання цін на викопні види палива змушує шукати альтернативні, більш дешеві та відновлювані джерела енергії.

продолжение