С нами можно связаться:

+38 (044) 228-32-54

с. Софиевская Борщаговка,
ул. Волошкова 28А
office@osobnyak.com.ua

Особняки Сен-Мало

Продовження циклу статей присвячених архітектурним пам’яткам північно-західної Франціїї

Повоєнне відродження економічного життя продовжило з новою силою розпочату ще в кінці ХІХ сторіччя лінію перетворення прибережних міст Нормандії та Бретані на центри курортної та туристичної індустрії. Місто Сен-Мало не виняток, а скоріше – типовий приклад.

Моду на південне узбережжя Ла-Маншу прекрасно пропагували у своїх художніх творах імпресіоністи, центральною фігурою серед яких, без сумніву, був Клод Моне, який оселився і творив у Нормандії у славнозвісному містечку Жіворні, яке відігравало і відіграє роль у культурному житті Франції аналогічну до російських Пенат, де жив і творив великий Рєпін.

Імпресіоністи були тільки частиною культурної еліти, що опановувала нормандські простори. Саме через це дачні котеджі, пансіони та готелі, що масово будувались у цих місцях і в місті Сен-Мало, зокрема в останній третині ХІХ сторіччя і аж до початку Першої світової війни, часто були програмними для їх замовників, авторів-архітекторів і декораторів. Архітек-тура цих будівель відображає пошуки регіональної своєрідності через застосування історичних стилів, комбінації елементів замкової, палацової архітектури та народного зодчества навколишніх територій.

Мода на історизм в архітектурно-художньому оздобленні, на власний «норманський замок» з новою силою проявилась наприкінці ХХ сторіччя.

Усі дачні котеджі та готелі ремонтуються, реставруються чи відтворюються саме в такому ключі, що разом з нечисленними вкрапленнями модерністської архітектури створюють складний і візуально насичений фон для сучасної туристичної галузі.

актуальная статья

Пасивний будинок

Після світової енергетичної кризи 1974 року у світовій будівельній і архітектурній практиці величезна увага приділяється економії паливно-енергетичних ресурсів, які витрачаються на теплопостачання будівель. При сучасних темпах використання природних джерел енергії (нафти, газу та вугілля), вони можуть закінчитися вже у найближчі 50 років. Безупинне зростання цін на викопні види палива змушує шукати альтернативні, більш дешеві та відновлювані джерела енергії.

продолжение