С нами можно связаться:

+38 (044) 228-**-**

с. Софиевская Борщаговка,

"Розумний дім" - розумні технології у вашій оселі

Усім нам не раз доводилось чути про систему "Розумний дім", але що саме мають на увазі, вживаючи це поняття? Як правило уявляється вона як проект дому, який варить Вам каву.

Чи це можливо, і яким чином він знає, коли и яку каву Вам зварити? Що він може ще? Давайте спробуємо з’ясувати, що являє собою "Розумний дім" і навіщо він потрібен особисто Вам.

У наше життя зараз приходить все більше і більше електроніки. Розумні телефони, розумна побутова техніка, найрізноманітніші пристрої спостереження та безпеки, засоби комунікації, автоматичні ворота, хвіртки, жалюзі, штори, велика кількість освітлювальних приладів, що створюють затишок і красу інтер’єра, система опалення, вентиляції, кондиціювання, безліч інших пристроїв і систем. Вже зараз з’являються автоматичні пилососи, самоварки. І таких пристроїв стане ще більше. А тепер уявіть, що необхідно зробити, щоб керувати усіма цими системами в нашому проекті дома: увімкнути / вимкнути, запустити / зупинити, відкрити / закрити, гучніше / тихіше, тепліше / холодніше і т. ін. Так і виходить, що ми забуваємо вимкнути світло, закрити десь вікно, виключити воду, поставити будинок на сигналізацію, вимкнути праску. А з Вами ніколи такого не траплялось? Ми кожний день виконуємо рутинну роботу, ритуал перед виходом на роботу, коли приходимо додому або перед сном. А коли, наприклад приїжджаємо на дачу, або з дачі додому, необхідно провести низку дій, щоб усі системи прийшли в норму, дім нагрівся або охолонув, з’явилася вода, світло, і т. ін.

А тепер повернемось до системи "Розумний дім". В такому домі всі ці дії ви зможете робити одним натиском на клавішу, наприклад перед виходом з дому "Виключити все". Всі освітлювальні прилади виключаються.

Відключаються розетки, куди можуть бути включені забуті побутові прилади, крім того дім може нагадати Вам, якщо ви забули зачинити вікно.

Інший варіант, режим підготовки проекта дома до "Повернення хазяїв після тривалої відсутності", по сигналу SMS або в заданий час дім включає всі системи в домі, доводить температуру до заданого значення, відчиняє ворота для хазяїв.

Яким чином це можливо? "Розумний дім" це набір спеціальних пристроїв і програмного забезпечення, які об’єднують всі прилади і системи в єдине ціле. У такій системі всі прилади працюють узгоджено, кожний виконує свою функцію і при цьому не суперечить і не заважає роботі інших пристроїв. Основні складові системи "Розумного будинку": керування освітленням, керування кліматом, система безпеки, система доступу, мультірум, керування системами життєзабезпечення, керування іншими приладами.

Крім того, система "розумний дім" забезпечує енергозбереження та економне використання джерел енергії в проекті дома. Ця можливість дозволяє окупити витрати з встановлення системи, а потім забезпечити економію. Яким чином? Узгоджена робота систем, відключення обігрівання або освітлення у приміщеннях, які не використовуються, контроль енерговитрат тощо.

Все сказане вище - лише невеликий список можливостей. Фактично можливості системи "Розумний дім" набагато ширші і практично не мають обмежень. Можна керувати практично всім, починаючи від основних систем (освітлення, опалення, кондиціювання), закінчую дрібними - вмикання каміна, фільтрація акваріума і т. ін. Усе залежить від пристроїв у домі, якими можна керувати та від бажання та фантазії власників проекту дома їх потреб та навичок дизайнера. Система "Розумний дім" призначена полегшити життя, зробивши за людину велику кількість нудних, проте необхідних справ. Крім того можливості цих систем розширюються з кожним днем і незабаром вони будуть звичним доповненням любого проекту дома або офісу, банка чи підприємства.

актуальная статья

Пасивний будинок

Після світової енергетичної кризи 1974 року у світовій будівельній і архітектурній практиці величезна увага приділяється економії паливно-енергетичних ресурсів, які витрачаються на теплопостачання будівель. При сучасних темпах використання природних джерел енергії (нафти, газу та вугілля), вони можуть закінчитися вже у найближчі 50 років. Безупинне зростання цін на викопні види палива змушує шукати альтернативні, більш дешеві та відновлювані джерела енергії.

продолжение